قیمت خانه در آلانیا ترکیه

قیمت خانه در آلانیا

قیمت خانه در آلانیا ترکیه 

از ابتدای سال 2022 با توجه به تقاضای بسیار زیاد برای خرید خانه در ترکیه و خصوصا شهرهایی نظیر آنتالیا و آلانیا به یکباره افزایش قیمت چشمگیری رخ داد و جنگ روسیه و اکراین هم که باعث هجوم بسیار زیاد افراد از روسیه و اکراین به ترکیه شد مجدد باعث بالا رفتن بیشتر قیمت ها شد و چون تقاضای بسیار زیادی برای خرید ملک وجود دارد و از طرفی میزان خانه های موجود بسیار محدود است که این عوامل در سال 2022 باعث رشد قیمت خانه ها ها شد.

بهتر است بدانیم تا قبل از سال 2022 در حدود 5سالی بود که قیمت خانه در آلانیا یا سایر شهرهای ترکیه رشد قیمت آنچنانی را تجربه نمی کرد ولی از سال 2022 با تغییر قیمت های خرید خانه در آلانیا باعث شد تا رقم اجاره خانه ها نیز افزایش چشمگیری را داشته باشد.

در شرایط کنونی و با توجه به تقاضای موجود و معاملاتی که روزانه در حال انجام است حتی با افزایش بی رویه قیمت ها، امیدی به ریزش قیمت ها وجود ندارد و حتی ممکن است با توجه به اینکه ممکن است بزودی شهر آلانیا تبدیل به یک استان شود و این عامل به تنهایی افزایش قیمت مجدد را با خود به همراه دارد.

قیمت خانه در آلانیا ترکیه

در یکسال گذشته قیمت خانه ها در شهر آلانیا حداقل 100% افزایش قیمت را تجربه کرده است و با این حال همچنان بازار خرید و فروش بسیار داغ است.

متوسط قیمت خانه های آماده با عمر کمتر از 5 سال ساخت در سال گذشته در شهر آلانیا بین 700 تا 1000 یورو بود که از سال 2022 به مرور قیمت ها تغییر کرده است و در حال حاضر که در جولای 2022 هستیم قیمت یک آپارتمان صفر 50 متری نوساز در یک مجتمع با امکانات کامل در حدود 130 هزار یورو شده است.

البته باید توجه داشته باشید که همیشه می توان با قیمت ها پایینتر صاحب یک ملک سالم در شهر آلانیا شد ولی طبیعتا این ملک در یک ساختمان معمولی که امکانات زیادی در آن نیست قرار دارد و همسایه های شما ترک هستند و کمتر خارجی هماسیه شما خواهد بود.

برای خرید خوب در بازار فعلی بهتر است هیجانی تصمیم گرفته نشود، شما با مشاوره گرفتن از کارشناسان شرکت Hello Home از طریق واتساپ می توانید با اطلاعات بیشتری در خصوص نحوه خرید خود تصمیم گیری کنید.

قیمت خانه در آلانیا ترکیه

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه