شهروندی ترکیه با خرید ملک

شهروندی ترکیه

شهروندی ترکیه با خرید ملک

ترکیه کشوری در همسایگی ایران و معروف به دروازه ­ی اروپا است.شهروندی ترکیه با خرید ملک در این کشور طی چند سال اخیر تلاش کرده است که عضوی از اتحادیه اروپا باشد. این تلاش باعث ایجاد رونق اقتصادی و بالا رفتن سطح رفاه در این کشور گردیده است.

راه های بسیاری برای اخذ اقامت ترکیه وجود دارد اعم از خرید ملک، سرمایه‌گذاری، کارآفرینی، سپرده بانکی، تولد، ازدواج و کار.

اگر به بحث اخذ اقامت از طریق سرمایه گذاری ملکی بپردازیم، از سال ۲۰۱۸ دولت ترکیه برای اینکه سرمایه گذاری خارجی در کشور آسان شود به خصوص در بخش املاک قانون شهروندی ترکیه را به مبلغ 250 هزار دلار امریکا تقلیل داد که این قانون در تاریخ ۱۳ آوریل 2022 تغییر و پس از مهلت یک ماهه در ۱۳ جون 2022 قانون 400 هزار دلاری پس از درج در روزنامه‌ ی رسمی لازم الاجرا گردید.

طبق این قانون سرمایه گذاران می توانند در کلیه املاک با تعیین کارشناس رسمی (اکسپرتیز ) پاسپورت ترکیه را دریافت کنند.

و یا با سپردن ارز نقدی به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار امریکا یا معادل آن اعم از یورو و یا پوند به مدت سه سال در یکی از بانک های ترکیه با حق دریافت سود سپرده ماهیانه شهروند ترکیه شوید.

طبق قانون جدید سرمایه گذاران خارجی فقط مجاز به اوردن سه ارز بین المللی هستند (دلار امریکا ،پوند و یورو )

پس از تایید بانک مرکزی از ورود این سه ارز و تبدیل آن به واحد پول ترکیه یعنی لیر برگه ای برای شما صادر میگردد که این برگه یکی از مدارک مهم در روال خرید و اخذ شهروندی محسوب میگردد.

در شرکت HelloHome تمامی این مراحل توسط وکیل حقوقی شرکت انجام خواهد شد.

روش دیگر برای گرفتن پاسپورت ترکیه، خرید اوراق قرضه دولتی به مبلغ ۵۰۰ هزار دلار امریکاست که در این روش هم شما با رعایت معافیت مالیاتی و دریافت سود ماهیانه میتوانید شهروندی ترکیه را کسب نمایید.

در دو روش اخر شما معافیت مالیاتی دارید ولی در بخش سرمایه گذاری ملکی بر حسب نوع پروژه انتخابی شما مشمول پرداخت مالیات ۱٪ خواهید بود که گاهی در مبلغ خرید شما منظور شده است.

شهروندی اخذ شده برای شما هیچ تفاوتی با شهروندهای دیگر ترک ندارد و تمامی قوانین متمم قانون اساسی ترکیه شامل شما هم خواهد شد بطور مثال حق رای،تحصیل رایگان ،خدمات درمانی و غیره…

پاسپورت ترکیه از اعتبار خوبی برخوردار است به طوری که میتوانید از سایت پاسپورت ایندکس اعتبار سنجی تمامی پاسپورت های کشورهای مختلف را چک کنید طبق اخرین نظر اعلام شده پاسپورت ترکیه در ردیف ۳۰ پاسپورت معتبر جهان قراردارد که خود رتبه مهمی تلقی میگردد و به اعتبار این رتبه بندی به کشورهای زیادی میتوان بدون صدور ویزا یا ویزای انلاین راحت و یا ویزا در مقصد سفرهای بدون محدودیتی را انجام داد.

شهروندی ترکیه با خرید ملک

از مزایای پاسپورت ترکیه به شرح زیر می توان نام برد:

  • شهروند ترکیه بودن از نظر زندگی اجتماعی ، فرصت های مالی و سفر آسان مزایای زیادی را برای سرمایه گذاران و خانواده های آنها به همراه دارد. ترکیه با خدمات درمانی و بهداشتی رایگان که به شهروندان خود ارائه می دهد، رفاه و آینده آنها را تضمین می کند.
  • این برنامه همچنین میانبرهایی را برای سفر به انگلیس و ایالات متحده آمریکا تحت دسته های ویژه ویزا مناسب برای شهروندان ترکیه فراهم می کند. سرمایه گذاران خارجی ممکن است روند مهاجرت به انگلیس را با نقل مکان در انگلیس به عنوان تمدید توافق نامه های دو کشور آغاز کنند. علاوه بر این ، با داشتن ویزای سرمایه گذاری E-2 امکان زندگی در ایالات متحده آمریکا وجود دارد.
  • سرمایه گذاران خارجی می توانند املاک و مستغلات را به عنوان املاک مسکونی یا به عنوان یک دارایی احتمالی با امکان بازگشت سرمایه بالا خریداری کنند. ترکیه دارای انتخاب گسترده ای از اقامتگاه های راحت و ویلا های ساحلی لوکس با هزینه های مناسب برای تمام بودجه ها است. سرمایه گذاران خارجی نیز ممکن است از طریق سرمایه گذاری در املاک و مستغلات درآمد اجاره به دست آورند یا پس از ۳ سال محدودیت، آنها را بفروشند.
  • الزامات
  • گزینه ها و شرایط مختلفی برای گرفتن تابعیت ترکیه وجود دارد.
  • آسانترین و سریعترین گزینه شهروندی ترکیه با خرید ملکی به ارزش ۴۰۰.۰۰۰ دلار است.
  • کسانی که حداقل ۴۰۰.۰۰۰ دلار مسکن ، محل کار، املاک یا املاک مشابه خریداری کرده اند می توانند با مراجعه به اداره کل ثبت اسناد و کاداستر روند درخواست خود را آغاز کنند.
  • اسناد درخواست شده توسط نهادهای دولتی باید مطابق با قوانین تهیه شود.
  • پس از مراجعه به اداره کل ثبت اسناد و کاداستر، ارزیابان املاک و مستغلات بررسی می کنند که ارزش ملک خریداری شده ۴۰۰.۰۰۰ دلار است یا خیر.
  • متقاضی باید حداقل ۳ سال ملک را در اختیار داشته باشد.

به بحث وارد شوید

مقایسه آگهی ها

مقایسه